ANAMUR'da HAVA Türkiye kaçak muz cumhuriyeti!
20.04.2010
Türkiye'de, muz pazarı 1 milyar TL’yi aştı. Pazarın yarısı kaçak. peki kaçak muz nasıl giriyor? Başta Diyarbakır, Batman ve Siirt olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde yerli muz satışlarının bıçak gibi kesildi. Bu bölgelere İran üzerinden yoğun kaçak muz girişi olduğu belirtiliyor...
Muz için yeni gensoru bu sefer Şandır'dan
15.04.2010
CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk'ten sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet ŞANDIR da muz için gensoru verdi. TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA Muz üreticilerinin sorunlarının ve bu sorunların çözüm yollarının belirlenmesi amacı ile Anayasamızın 98 ve İçtüzüğün 104 ve 105. maddeleri gereğince bir Meclis Araştırma Komisyonu Kurulmasını arz ve teklif ederiz.
Anamur ile Alanya Muz Patenti Alma Yarışına Girdi
08.04.2010
Alanya Muz Üreticileri Birliği'nin Türk Patent Enstitüsü'ne başvurarak bölgede yetiştirilen muz için Alanya Muzu adına patent alma başvurusu, Anamur ve Bozyazı ilçelerindeki muz üreticilerini harekete geçirdi.
74 yaşında muz yiyerek baba oldu
08.04.2010
74 yaşında muz yiyerek baba oldu 74 yaşındaki Gerry Burks, 41 yaşındaki ikinci eşini sadece muz yiyerek doğal yollardan hamile bıraktı İNGİLTERE'de 74 yaşındaki bir adam doğal yollardan bebek sahibi olarak 'dünyanın en yaşlı babası' ünvanını aldı. 71 yaşına kadar trenlerde makinistlik yapan Gerry Burks, 41 yaşındaki eşini hamile bıraktı. Doktorların bile hayretler içinde kaldığı olayda Dawn, sezeryanla sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi. Çok şanslı olduğunu ifade eden 74 yaşındaki Gerry 'Sürekli olarak muz yiyordum. Ayrıca ne içki içerim ne de sigara. Ev yemeklerinden başka bir şey yemem' diye konuştu.
MUZ İTHALATINA BÜYÜK GÖZALTI
08.04.2010
Mersin Gümrük ve Muhafa Başmüdürlüğü düşük kıymetli beyan ile yapılan ithalat dosyalarında yaptığı incelemeler sonucunda bazı ithalatçı firmalara ceza yağdırdı.
Muz Yaprağında Levrek yemeği
08.04.2010
Yummi İstanbul Yemek Klübü Muz yaprağında levrek hazırladı... Muz yapraklarını ıslak bir bezle temizle. Yaprakların yırtılmamaları çok önemli. Yaprakları kuru bir bezle de kuruladıktan sonra ocak ateşi üzerinde yaprağı kısaca gezdir. Özelikle sert olan kenarlarında bu işlemi iyice uygula. Bu hem yaprağın aromasının dışarı çıkmasına yardımcı olacak hem de yaprak yumuşadığı için sarıp, kürdanla tutturmak kolaylaşacak
Abdullah Aydın Toprak TV de muzu anlattı
17.03.2010
Anamur'lu muz üreticilerinden Emekli Ziraat Teknikeri Abdullah Aydın, Toprak Tv Anamur muz yetiştiriciliği ve yetiştiricilikle ilgili bazı bilgiler verdi. Proğramın video kaydını sonraki sayfadan izleyebilirsiniz...
CHP'lilerden Tekel İşçilerine Muz ikram edildi.
27.02.2010
Halit DOLU-Mersin’in Anamur İlçesinde CHP Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolları TEKEL İşçilerine destek için Muz götürdüler. CHP Anamur İlçe Örgütü Anamur’u Temsilen Bazı gönüllü ve kendi imkanlarıyla 2.5 ton Muz götürdüler.
Kozak Toprak ve Yaprak Analizlerini ücretsiz değerlendiriyor.
05.01.2010
www.muz.gen.tr ve Laben işbirliği ile Bünyamin Kozak'a teslim edilen toprak yaprak örnekleri Antalya'da bulunan Laben Laboratuvarında ücreti karşılığı analiz edildikten sonra Bünyamin KOZAK tarafından ücretsiz değerlendiriliyor.
Kanal Alanya Bu Toprağın Bereketi Proğramında muz yayınlandı
30.12.2009
Yapımcı Burcu Çulha Güneş tarafından hazırlanan proğramda Asya Fide sahibi Mustafa Turan ve Zir.Yük.Müh. Bünyamin KOZAK konuştu.
2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15

Site sahibi: Bünyamin KOZAK - Muz Uzmanı - Danışmanı- Anamur - bkozak@muz.gen.tr

Yasal Uyarı: Yayınlanan haber ve yazıların (kaynak olarak gösterilenler hariç) tüm hakları Bünyamin KOZAK'a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan yazı veya haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

...

 


 

SERA SİGORTASINDA ÖNDER
Muzcular | İletişim | Muz Sempozyumu |
Aktif Ziyaretçi:8 Bugün Gelen: 551 Toplam Ziyaretçi: 2530482
ルイヴィトンのすべての製品は内部に作られ、その代わりに、安価な労働力を利用してのコストを削減するために、他の工場に委託ない独自の生産設備、彼らのビルダーから、ルイヴィトンiphoneケースのすべてを言うことですので、ルイヴィトンその優れた品質を保証する割引やオリジナルオーダーはありません。 フォルクスワーゲンは決してフルバッグではなく、価格は約10,000です。主なコンセプトは旅行なので、ファブリックであろうと技量であろうと、それは非常に耐久性があり、コスト効果があります。 また、バック地下鉄の若者はルイ・ヴィトンの記憶はほとんどいくつかの年齢の女性、小さいですが、私はこの「アート」モノグラム古い花を推測、それは一部の人々はの「経験」を楽しむことが必要です。あなたが老眼の優雅さと古典を理解し始めるならば、おめでとうが「ストーリー」の人に加わるかもしれません。 ルイヴィトン以外にも、デザイナーの変更後のシャネルiphoneケースとグッチは、若者の愛です。小さな香りはストリートトレンドの要素と調和し、90年代後半にグッチが無数に吸収することができます。 Gucciは90歳の若い女の子として、過去2年間に無数の女の子を実際に抱きしめています。あなたは商品のデザインが気分が良いと感じるかもしれません。