www.muz.gen.tr

Ziyaretçi Defteri

 

Bünyamin Bey;
 
             Gönderdiğiniz Muz bülteni için teşekkür ediyorum.
 
             T.C.Ziraat Bankası Adana Bölge Başkanlığı olarak Muz üreticilerine verdiğimiz destek malumunuzdur.Amacımız Ülkemizin ihtiyacını ülkemizde üretmeyi başarmak.Bununda gerek iklim yapımız gerekse üretim alanları olarak mümkün olabileceği görüşündeyiz.Çok güç koşullarda kazanılan kaynaklarımızı yurt dışına vermemek.Sizinle görüşmemizdede belirttiğim gibi Banka olarak Muz üreticilerine Kredi desteğimiz devam edecektir.Muz konusunda gerek üretim gerekse diğer konuları ile ilgili gelişmelerden bizleri bilgilendirirseniz bizde muz üreticilerine daha faydalı olacağız.Banka olarak amacımız Tarımsal üretimde teknolojinin yaygınlaşmasını sağlamak,Birim alandan elde edilen üretimi maksimum seviyeye çıkarmak için tarımsal üretimde kullanılan teknolojiye destek vermektir.Bu amaçla 2003 yılından itibaren Anamur ve Bozyazı bölgesinde eski tip seralar yerine birim alandan daha fazla ürün alınabilen yeni tip seraları kredilendiriyoruz.Biz bu yolu açtık.Bu sayede bu gün bu yörede faaliyet gösteren tküm bankalar Muz üreticilerine kredi desteği sağlıyorlar.140 yıllık geçmişi olan ve daima türk tarımındaki gelişmelere öncülük etmiş,üreticinin yanında olan T.C.Ziraat Bankası olarak bundan iftihar duyuyoruz.Gerek yörenizde gerekse Çalışma alanımız olan Adana,Mersin,Antakya ve Osmaniye illerinde Alternatif Tarımsal Üretim Projeleri üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir.Biz başlangıcı yapacağız diğer bankalar bizim açtığımız yolda ilerleyecekler.Bundanda Türk tarımı ve türk çiftçisi yararlanacaktır.
              2003 yılında Banka olarak eski tip muz seraları yerine Yeni tip Muz seralarına kredi kullandırmaya başladığımız ilk günlerdeki Anamuru hatırlıyorum, Bu yıl Temmuz ayında geldiğimde gördüğüm Anamur' un 2 yıl içerisinde ne kadar değiştiğini gördüm bundan çok memnun oldum.
           Bölge ile ilgili alternatif tarımsal üretim projeleri,bu konularla ilgili toplantılar olduğu takdirde bizleride haberdar ederseniz mutlaka katılmaya çalışacağız.
           Sağlıklı ve Mutlu günler dileklerimle Selamlar
 
      Ali KARACALAR
  T.C.Ziraat Bankası A.Ş.
  Adana Bölge Başkanlığı
Tarımsal Pazarlama Bölüm
       Yönetmeni
 
TELF : 0 322 363 59 98
FAKS: 0 322 363 58 87
 

 

Sayın Kozak,

Büyük bir emek vererek hazırlamış olduğunuz "Muz yetiştiriciliği" adlı kitabınızdan bir adet kütüphanemde bulunduruyorum. Kitabınızla Muz Yetiştiriciliğine önemli katkılar yapmış olduğunuza olan inancımla sizi kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Selamlar... 14.12.2004
Prof.Dr.A.Aytekin Polat

Mustafa Kemal Üniversitesi - Ziraat Fakültesi, Bahçe Bitkileri Bölümü Antakya/HATAY
 

 

Sayın Kozak,

Bir konuyu bu kadar severek işlediğiniz için sizi kutlarım. Hem siteden hem yazılarınızdan yararlandım. Saygılarla. 14.12.2004

Güngör Uras

Milliyet Gazetesi

 

 

Sevgili Muz-Der yöneticileri,

Öncelikle her ay sanalevren (internet) üzerinden e-posta adresime mektup gönderdiğiniz için teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde muz üretimi ve üreticileri hakkında bilgi edinme bahtiyarlığına kavuşmuş olmaktayım.

 

Uluslarası tekelci sermayenin özellikle Türkiyenin tarımsal üretim açısından çökertimek istemesi çok manidardır.Kendi kendini besleyebilen 7 ülkeden biri olan Ülkemizin ithalatçı Ülke konumuna düşürülmek istenmesine karşı muz üreticileri olarak duruşunuz her türlü takdirin üstündedir. Dileğimiz buğday, pamuk, tütün, pancar üreticilerinin de örgütlenmesidir. Aksi halde ithalat lobisi kanalıyla sonumuz sömürgeleşmek olacaktır.

   Güçlü muz üreticilerinin olduğu her bakımdan kalkınmış bir Türkiye  dileğiyle selam ve sevgiler sunarım. 18-08-2004

                           

                                    Behiç ÇELİK

                                    Vali